Is een gratificatieregeling waarin een werkgever de bevoegdheid heeft jaarlijks een gratificatie toe te kennen een arbeidsvoorwaarde waaraan een werknemer rechten kan ontlenen? Deze vraag is niet altijd eenvoudig te beantwoorden.
Betrokkenheid is het ontsluiten van het potentieel van de werknemer, zodat hij hoge resultaten behaalt. Bedrijven moeten hun inspanningen dus richten op het bouwen aan een wederzijds engagement tussen werknemer en werkgever. Hoe pak je dit aan?
In ruim 70 procent van de Nederlandse organisaties worden door medewerkers interne social media gebruikt voor het uitwisselen van informatie en het bijhouden van onderlinge netwerken. Dit blijkt uit een landelijk onderzoek van Intranet Monitor 2011. Het onderzoek is gehouden onder ruim 400 Nederlandse organisaties.
Per 1 april aanstaande gaat een gewijzigde regeling in van de risico-inventarisatie Arbowet voor kleine werkgevers, waaronder de afschaffing van de plicht voor de kleine werkgever om de bijstand in te roepen van een arbokerndeskundige. Sinds 1 januari 2011 mogen kleine werkgevers deze wetswijziging al toepassen van de Arbeidsinspectie.
Als werknemers kunnen kiezen tussen een mannelijke of vrouwelijke manager, geeft bijna 43 procent aan dat de voorkeur uitgaat naar een mannelijke manager. Dit blijkt uit onderzoek van NationaleVacaturebank.nl onder ruim 1000 respondenten.
De meeste organisatie zijn onvoldoende ingericht om vrouwen in topposities te krijgen. Maar liefst 67 procent van de onderzochte organisaties in Europa hebben geen eenduidige strategie of filosofie zodat vrouwen zich kunnen ontwikkelen om een toppositie te bemachtigen.
De in 2009 ingevoerde versimpeling van de rittenadministraties voor bestelauto’s blijkt niet de gewenste administratieve lastenverlichting op te leveren. Belangenorganisatie EVO deed daarom een voorstel de registratie te laten vervallen in ruil voor een afkoopsom. Aanvankelijk wilde staatssecretaris Frans Weekers van Financiën daar niet van weten. Nu is hij toch overstag gegaan.
Heeft u meer dan 50 werknemers in dienst? Dan bent u verplicht een ondernemingsraad (OR) te hebben. Let op: ook als u hebt verzaakt een OR in te stellen, bent u toch WOR-heffing verschuldigd. De heffing is bestemd voor de scholing en vorming van ondernemingsraadsleden. De belastingdienst gaat wanbetalers voortaan aanpakken.
Een derde van de Nederlandse organisaties heeft nog geen maatregelen genomen tegen het wegvloeien van ‘ervaringskennis’ door de vergrijzing. Bedrijven lopen daarmee grote risico’s op het verlies aan kennis, aangezien alleen al dit jaar zo’n 120.000 babyboomers met pensioen zullen gaan.
Binnen de financiële dienstverlening werden in 2010 in totaal minder korte termijn bonussen verstrekt, maar de basissalarissen gingen omhoog. Dat blijkt uit Mercer’s ‘Pan-European Financial Services Remuneration survey’. Voor 2011 verwachten de onderzoekers een stijging van 2,5 procent.
In deze live online masterclass van een halve dag leer je hoe je een dossier opbouwt en een specifiek verbeterplan opstelt bij disfunctioneren van een medewerker. Inclusief wettelijk kader ontslagbeoordeling