Binnen teams overheerst het individuele belang. Dit concludeert Belia van den Berg in haar promotie-onderzoek naar samenwerking in teams.
Het aandeel 55-plussers dat werkt neemt in rap tempo toe: van nog geen 35 procent in 2001 naar 47 procent in 2008. Dat blijkt uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
Bedrijven en de overheid richten zich door de economische crisis minder op de aanpak van de vergrijzing. Vanwege de crisis trekken bedrijven weinig geld uit voor maatregelen om de vergrijzing op te vangen. Dit blijkt uit de Vergrijzingsmonitor 2009.
In het eerste kwartaal van 2009 is het aantal personeelsadvertenties in Nederlandse media met 35,5 procent gedaald. Bij de dagbladen is de afname zelfs 41,8 procent. Dat onderzocht marktonderzoeksbureau Nielsen.
Volgens het Nederlands Interdisciplinair Demografisch Instituut (Nidi) stopte tussen 2001 en 2007 ruim 28 procent van de oudere werknemers onvrijwillig.
Organisaties zijn steeds meer tijd kwijt aan het afhandelen van loonbeslagen of verzoeken om salarisvoorschotten. Dat blijkt uit een peiling door het Nibud en salarisverwerker ADP onder HR- en organisatieprofessionals.
De persoonlijkheid van een werknemer is belangrijker voor het ontstaan van een burnout dan de relatie met de leidinggevende. Dat zegt Leslie Graham, die op 17 maart op dit onderwerp promoveert aan de Universiteit van Utrecht.
Directies beslissen tijdens de recessie doorgaans zonder inspraak van Human Resources over het aannemen en ontslaan van personeel. Dat blijkt uit onderzoek van de SHL Group.
De Nederlandse arbeidsmarkt wordt verlamd door een slechte aansluiting tussen vraag en aanbod. De oorzaak ligt vooral in de arbeidsverhoudingen. Dit valt te lezen in Management Team.
Binnen vijf jaar nemen werkgevers een hersenscan af bij sollicitanten. Dit voorspelt professor neuro-economie Willem Verbeke van de Erasmus Universiteit. In een vraaggesprek met HRpraktijk legt Verbeke het een en ander uit over deze opmerkelijke manier van selecteren.
Wat doe je als een medewerker niet goed functioneert en welke vormen van verlof zijn er? Wil je je kennis up-to-date houden? Volg deze training en leer in twee ochtenden alle ins en outs over arbeidsrecht in de dagelijkse HR-praktijk.