Slechts 27% van de organisaties in Nederland heeft een diversiteits en inclusiebeleid (D&I). Dit betekent dat de meerderheid van de Nederlandse organisaties nog steeds geen beleid heeft voor DEI*, ook al wint het thema terrein.
Met invoering van de Wet Transparante en Voorspelbare Arbeidsvoorwaarden per 1 augustus 2022 is een verbod op het verrichten van nevenwerkzaamheden niet langer toegestaan. In een onlangs gepubliceerde uitspraak van het Gerechtshof Arnhem-Leeuwarden werden nevenwerkzaamheden die al ruim vóór 1 augustus jl. waren aangevangen ook getoetst aan het nieuwe artikel 7:653a BW.
De jongere generatie werknemers komt steeds meer op voor maatschappelijke thema’s als inclusie, diversiteit en duurzaamheid. Maar ze zien daarbij steeds minder een rol weggelegd voor de werkgever. Die is goed voor uitdagend werk met een faire beloning en vrijheid van handelen.
Amsterdam, 3 november 2022 – Personio, Europa's toonaangevende HR-softwarebedrijf voor het mkb, heeft Maria Angelidou-Smith aangesteld als Chief Product and Technology Officer (CPTO): een nieuwe functie die de leiding combineert over alle product-, ontwerp- en technologiefuncties.
MVO Nederland, Fairtrade Nederland en Solidaridad lanceren Goede Koffie, een campagne die bedrijven bewust maakt van het belang van duurzame koffie met een eerlijke prijs op de werkvloer. De campagne richt zich specifiek op werkgevers, die onder meer met een ‘Goede Koffie’-badge kunnen laten zien dat de koffie op hun werkvloer wél een positieve impact heeft. Daarmee maken ze zich een aantrekkelijkere werkgever voor werkzoekenden zo berichten de drie partijen.
Een scala aan problemen heeft HR vleugellam gemaakt. Vooral de personeelsplanning heeft ernstige averij opgelopen. Over hele wereld zoeken HR-managers naar nieuw leiderschap om de personeelsplanning te repareren. Sommige initiatieven werpen al vruchten af zo laat onderzoek door Gartner zien.
Met ruim 400.000 openstaande vacatures is de krapte op de Nederlandse arbeidsmarkt groter dan ooit. 8 adviezen van (HR)directeuren en experts om talent te vinden en vast te houden.
In bijna elke organisatie wordt naar HR gekeken als er geld bespaard moet worden. Als er, zoals nu bij Philips, vierduizend mensen uit moeten, dan is dát de taak van HR. Maar HR kan voor de organisatie veel méér dan geld besparen. HR kan voor de organisatie ook een positieve kasstroom genereren. Laten we ervoor zorgen dat het gewoon wordt om de onbetwistbare waarde van medewerkers zichtbaar te maken én in cijfers uit te drukken.
In het nieuwe jaar staan wijzigingen voor de gedifferentieerde premie Werkhervattingskas (hierna: Whk) op stapel. Niet alleen worden de premies voor de Ziektewet en de WGA aangepast, ook veranderen de loonsomgrenzen.
Wanneer churn – het vertrekken van medewerkers uit de organisatie – een probleem is, dan heeft dat grote effecten op de slagkracht van de organisatie. Het inhuren van nieuwe medewerkers is lastig in een tijd van arbeidsmarktkrapte, het opleiden van nieuwe of bestaande medewerkers kost tijd en veel verloop in de organisatie draagt niet bij aan de organisatie als geheel. Reden genoeg dus om aandacht te besteden aan het behoud van medewerkers!
Wat doe je als een medewerker niet goed functioneert en welke vormen van verlof zijn er? Wil je je kennis up-to-date houden? Volg deze training en leer in twee ochtenden alle ins en outs over arbeidsrecht in de dagelijkse HR-praktijk.