Midden-Nederland heeft de Randstad verstoten als best betalende regio. Bovendien is het verschil in beloning tussen de Nederlandse regio’s flink toegenomen. In Midden-Nederland (Utrecht, ’t Gooi, Almere en Betuwe) liggen de bruto jaarsalarissen gemiddeld 4,9 procent hoger dan het landelijk gemiddelde, in de Randstad is dat 1,8 procent.
Een werknemer, een kok, wordt door zijn werkgever op staande voet ontslagen nadat hij tijdens ziekte bij een concurrent werkzaamheden zou hebben verricht. Mede gelet op het feit dat dit naar het oordeel van werkgever al eerder was gebeurd.
In 2006 heeft Nuon Helianthos overgenomen. Helianthos viel binnen het concern van Nuon onder een onderdeel waarvoor een ondernemingsraad was ingesteld. Bovendien bestond er een onderdeelcommissie Helianthos. De nieuwe eigenaar van Nuon wil echter niet met Helianthos verder. De werknemers van Helianthos willen nu een eigen ondernemingsraad.
Een werknemer is werkzaam als metaalbewerker. Op 11 januari 2010 meldt hij zich ziek in verband met een rughernia, maar hij weigert vervolgens mee te werken aan een rugonderzoek bij rugadviescentrum Winnock. De werkgever zet daarop het loon stop wegens het belemmeren van de re-integratie en het niet meewerken aan zijn herstel.
Een werknemer heeft een derde toegestaan om in te loggen op een aan zijn werkgever toebehorende laptop. De bestanden op deze laptop vallen volgens de werkgever echter onder de geheimhoudingsplicht van de werknemer. De werkgever vraagt de rechter de arbeidsovereenkomst te ontbinden.
Elektrisch rijdend Nederland krijgt toch te maken met een verhoging van de bijtelling van 0 naar 7 procent. De Tweede Kamer wil dat de bijtelling 1 januari 2014 ingaat.
Wilt niet achter het net vissen, dan moet u deze maand uw aanvraag indienen voor de afdrachtvermindering voor speur- en ontwikkelingswerk (S&O) in 2012. S&O-inhoudingsplichtigen moeten namelijk een aanvraag vooraf, en uiterlijk één volledige kalendermaand voordat de periode waarop de aanvraag betrekking heeft begint, indienen.
Nederlandse werknemers kunnen onder het mom van Sinterklaas een pittig of schofferend gedicht schrijven over hun werkgever of collega. Veel bedrijven vieren het jaarlijkse feest op kantoor, waarbij pittige uitspraken in een rijmpje worden verpakt. Juridisch dienstverlener JuroFoon waarschuwt echter dat dit onder de noemer ‘slecht werknemerschap’ of ‘belediging’ wel kan leiden tot sancties, in het uiterste geval ontslag.
Een 31 jarige secretaresse is bijna zeven jaar in dienst bij haar werkgever wanneer deze werkgever de kantonrechter om ontbinding van de arbeidsovereenkomst vraagt. De werkgever is van mening dat de secretaresse disfunctioneert. Ook zou de secretaresse in strijd hebben gehandeld met de interne regels door onder werktijd privézaken te doen en buiten werktijd zonder toestemming van de werkgever nevenwerkzaamheden te verrichten.
In de eerste acht maanden van dit zijn meer ouderen met een WW-uitkering aan de slag gegaan dan in dezelfde periode vorig jaar. Dit geldt ook voor mensen met een arbeidshandicap, zo blijkt uit UWV-cijfers.