Ondernemers hebben een te groot vertrouwen in hun personeel. Bedrijfscriminaliteit komt meer voor dan aan het licht komt, aldus het Regionaal Platform Criminaliteitsbeheersing in Limburg-Zuid.
De werkloosheid is met nog geen 4 procent nog nooit zo laag geweest. En het aantal vacatures bereikt bijna een record. Toch zijn de voortekenen ongunstiger dan ze in jaren geweest zijn, waarschuwt econoom Michiel Vergeer van het Centraal Bureau voor de Statistiek.
Ondernemers in het midden- en kleinbedrijf hebben weinig vertrouwen in de economische ontwikkelingen volgend jaar. Winst- en omzetgroei in het MKB lopen in 2009 fors terug en de banengroei valt voor het eerst in jaren stil. Dat sombere beeld komt naar voren uit de jaarlijkse economische barometer die EIM in opdracht van MKB-Nederland heeft uitgevoerd.
De Belastingdienst heeft begin september van dit jaar een nieuwe mededeling over loonheffingen gepubliceerd.
Zal de minister van Financiën in zijn tentje, caravan of gehuurde appartementje aan zee komende Prinsjesdag uit zijn hoofd hebben kunnen zetten? Hij heeft immers te kampen met een tekort van een half miljard euro in de begroting voor 2009. Zal hij zich, nu hij de parasol en het zonnige terras weer heeft verruild voor Den Haag, op het hoofd krabben hoe hij de btw-kwestie, een groot probleem, in het vat moet gieten?
Als u als werkgever de IB-aangifte van een werknemer door een belastingadvieskantoor laat verzorgen en de kosten daarvan zelf neemt, merkt de fiscus dit voordeel voor de werknemer als loon uit dienstbetrekking aan. Zo oordeelde het Hof Den Haag op 5 juni 2008.
Bent u een van de werkgevers die tegen hoge kosten oploopt als gevolg van misverstanden tussen managers en hun medewerkers? Wereldwijd kosten misverstanden het bedrijfsleven jaarlijks 37 miljoen dollar. Slechts één op de drie bedrijven ontwikkelt beleid om dit voortaan te voorkomen.
De recreatiesector is een nieuwe cao overeengekomen. Een van de behaalde resultaten is de instelling van een thema-werkgroep ‘zelfroostering’.
Veel topsporters hebben moeite om zich na hun sportieve loopbaan op de arbeidsmarkt te manifesteren. Terwijl ze naar eigen zeggen zoveel extra’s in huis hebben.
Op bedrijventerreinen in Eindhoven, Veldhoven, Best en Acht worden als proef HRM-steunpunten opgezet. De steunpunten helpen bedrijven bij het vinden, binden en boeien van personeel. Gemeente en provincie ondersteunen het initiatief.
In deze live online masterclass van een halve dag leer je hoe je een dossier opbouwt en een specifiek verbeterplan opstelt bij disfunctioneren van een medewerker. Inclusief wettelijk kader ontslagbeoordeling