Werknemers met een vast dienstverband hebben na een doorstart vanuit een faillissement vaak óók bij hun nieuwe werkgever een contract voor onbepaalde tijd, de werkzaamheden moeten dan wel hetzelfde zijn.
Agressie op de werkvloer komt vaker voor dan voorheen, denkt 62 procent van de werknemers die meededen aan een enquête van Abvakabo FNV.
Veertigduizend uitzendkrachten zijn de afgelopen drie maanden overbodig geworden, schat FNV Bondgenoten.
Ook oproepkrachten hebben recht op salaris als ze ziek zijn. Dat bevestigde de kantonrechter in Zaandam in februari.
De vakbonden slepen Albert Heijn voor de rechter om een verbod af te dwingen op het alles-in-één uurloon voor parttimers. In dit loon is vakantiegeld inbegrepen.
De pensioenlasten voor duizenden Nederlandse niet-beursgenoteerde bedrijven vallen vanaf dit jaar lager uit. Dat komt omdat de Raad voor de Jaarverslaggeving (RJ) een reeks van versoepelingen en vereenvoudigingen van de huidige verslaggevingseisen heeft vastgesteld.
Onderzoek van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) laat zien dat het gebruik van de formele kinderopvang nauwelijks afhangt van het aantal uren dat vaders werken. De werkweek van moeders heeft wel effect. Moeders die veel werken, maken meer gebruik van formele kinderopvang dan moeders met een kleine werkweek.
Wat is de rechtsgeldigheid van een proeftijdbeding in een niet getekende arbeidsovereenkomst? Hierover boog zich de kantonrechter te Amersfoort.
In Europa en de Verenigde Staten vindt maar één op de tien werknemers dat zijn of haar baan perfect is. Vijftien procent gelooft niet eens dat de perfecte baan bestaat. Bij driekwart leeft de hoop dat ze de perfecte baan in de toekomst vinden. Dit blijkt uit internationaal onderzoek van het vacaturenetwerk Monster onder bijna 50.000 werknemers in Europa en de Verenigde Staten.
Energieconcern Nuon komt op termijn volledig in handen van het Zweedse energiebedrijf Vattenfall. Met de fusie zorgen de twee energieconcerns voor een sterkere concurrentiepositie. Wat betekent dit voor de medewerkers en HR?
Wat doe je als een medewerker niet goed functioneert en welke vormen van verlof zijn er? Wil je je kennis up-to-date houden? Volg deze training en leer in twee ochtenden alle ins en outs over arbeidsrecht in de dagelijkse HR-praktijk.