De Nederlandse samenleving kan de uitdaging van de vergrijzing goed aan op voorwaarde dat we bereid en in staat zijn een aantal veranderingen en vernieuwingen door te voeren zo laat de studie 'Het succes van de vergrijzing' van TNO en het Den Haag Centrum voor Strategische Studies (HCSS) zien.
Onder twee voorwaarden mag een werknemer met vervroegd pensioen gaan, als hij zijn ‘verlofstuwmeer’ opneemt en vervolgens ook zijn levenslooptegoed aanspreekt. De heffing voor de regeling voor vervroegd uittreden (RVU) is dan voor hem niet van toepassing.
De nieuwe Tweede Kamer krijgt de mogelijkheid om de geplande forensentaks gemakkelijk af te schaffen. Het huidige kabinet is van plan om het belasten van de reiskostenvergoeding in een aparte wet te regelen. Als het plan geen deel uitmaakt van het Belastingplan 2013 maar als een wet wordt ingevoerd kan deze simpel worden weggestemd door de nieuwe Tweede Kamer, zo meldt De Volkskrant.
Drie werknemers doen kennis op binnen een bedrijf. Zij stappen over naar een concurrent en gebruiken de opgedane kennis voor het bedrijf van de concurrent. De oude werkgever probeert ze hierop aan te pakken, maar de kantonrechter straft wel het handelen in strijd met het concurrentiebeding, maar oordeelt dat het gebruiken van opgedane kennis niet zondermeer onder het geheimhoudingsbeding valt.
Drie op de tien jongeren hebben deze zomer minder uren gewerkt dan ze wilden. Gemiddeld werkten zij 26 uur in 5,5 weken. Dat blijkt uit een onderzoek van het EenVandaag Jongerenpanel en FNV Jong onder 1900 jongeren tussen de 12 en 24 jaar.
In het eerste kwartaal van 2012 waren 162.000 ouderen aan het werk. 33.000 meer dan in het eerste kwartaal van 2011 zo blijkt volgens de Volkskrant uit cijfers van het CBS. Vooral zelfstandigen lijken langer door te werken.
De files nemen met 10 tot 15 procent af door de forensentaks, vastgelegd in het Lenteakkoord zo blijkt uit een doorberekening van het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL) zo meldt de Volkskrant.
Er wordt niet gerommeld aan de instellingsgrens voor ondernemingsraden. Die blijft op 50 werknemers staan. Tweede Kamerlid Ziengs (VVD) had liever gezien dat de instellingsgrens zou worden verhoogd naar 100 werknemers, met als doel kostenbesparing voor de werkgevers.
Demissionair staatssecretaris Frans Weekers van Financiën heeft een besluit herzien over de verruiming van de voorwaarden voor de vrijwillige voortzetting van de pensioenopbouw na ontslag tot maximaal tien jaar. Het besluit is herzien in verband met de uitspraak van de Hoge Raad van 26 november 2010.
HR speelt in Nederland een grote rol in beslissingen over het wagenparkbeleid. Daarnaast wordt de auto van de zaak in Nederland relatief vaak gezien als onderdeel van de arbeidsvoorwaarden. Dit in tegenstelling tot andere Europese landen zo blijkt uit de barometer van het Corporate Vehicle Observatory (CVO), opgericht door Arval.
Wat doe je als een medewerker niet goed functioneert en welke vormen van verlof zijn er? Wil je je kennis up-to-date houden? Volg deze training en leer in twee ochtenden alle ins en outs over arbeidsrecht in de dagelijkse HR-praktijk.