Om loonkosten te beheersen maar medewerkers wel tevreden te houden, wordt er steeds vaker onderhandeld met medewerkers. Dit blijkt uit het Compensation Report 2012 van organisatieadviesbureau Hay Group. Het onderzoek is gebaseerd op de primaire en secundaire arbeidsvoorwaarden van 350.000 medewerkers uit ruim 500 Nederlandse organisaties.
Een werknemer – ondersteuner ICT – bij een hogeschool bezoekt tijdens werktijd gok- en sekssites. De werkgever is van mening dat de werknemer in strijd handelt met het ICT-reglement en dat de arbeidsovereenkomst tot een einde moet komen. De kantonrechter voldoet aan het verzoek van de werkgever en ontbindt de arbeidsovereenkomst wegens een dringende reden.
Een patroonmaker bij G-Star zegt zijn arbeidsovereenkomst op om bij Calvin Klein in dienst te treden. G-Star houdt de werknemer aan het overeengekomen concurrentiebeding. De kantonrechter beslist in kort geding dat het concurrentiebeding wordt geschorst.
65 procent van de werknemers bepaalt graag zelf de werktijden. Met deze maatregel gaan zij er van uit dat werk en privé beter te combineren is. Dit blijkt uit onderzoek van het kenniscentrum Werk & Vervoer.
De maatregel van Minister Kamp om de stuwmeren aan vakantiedagen terug te dringen, komt niet overeen met de Europese wetgeving. Dit baseert hoogleraar arbeidsrecht Evert Verhulp op een uitspraak van het Europese hof van Justitie, aldus De Volkskrant.
Het werkloosheidscijfer is sinds 1996 niet zo hoog geweest; ruim een half miljoen Nederlanders zit thuis, zo blijkt uit CBS-cijfers. De Monsterboard Employment Index van juli laat echter een lichte stijging (+1) van het online vacatureaanbod zien.
Demissionair minister Kamp van Sociale Zaken en Werkgelegenheid introduceert een tijdelijke ontheffing van de waardeoverdrachtplicht voor kleine werkgevers. Dat blijkt uit het Ontwerpbesluit wijziging Besluit uitvoering Pensioenwet en Wet verplichte beroepspensioenregeling.
Het personeel van HR-afdelingen praat dagelijks gemiddeld een half uur met collega’s over niet-werkgerelateerde onderwerpen. Daarmee zijn HR-medewerkers de grootste babbelaars binnen organisaties. Bovendien verkiezen deze medewerkers persoonlijk contact boven e-mail of telefoon.
Doordat net afgestudeerden steeds moeilijker een baan vinden, hebben studenten het dit jaar moeilijker dan ooit om vakantiebanen te krijgen. De young professionals pakken nu de banen aan die eigenlijk bedoeld zijn voor studenten. Dat constateert Jan-Peter Cruiming van vacaturesite Jobbird.com en studenten.nl op basis van een actuele analyse van vacatures en aannamebeleid.
Vanaf volgend jaar wordt de AOW-leeftijd verhoogd. Een meerderheid van de Eerste Kamer stemde in met het wetsvoorstel van minister Kamp van Sociale Zaken.
Wat doe je als een medewerker niet goed functioneert en welke vormen van verlof zijn er? Wil je je kennis up-to-date houden? Volg deze training en leer in twee ochtenden alle ins en outs over arbeidsrecht in de dagelijkse HR-praktijk.