Nederlandse accountants lijken weinig heil te zien in de werkkostenregeling (WKR). Bijna de helft van alle accountants in Nederland verwacht dat de verplichte invoering van de WKR niet in 2014 wordt gehaald. Een nog groter deel (70%) geeft aan dat cliënten nog niet van plan zijn om per 1 januari over te stappen op de nieuwe regeling.
Stichting ZZP-erkend heeft een keurmerk gelanceerd voor zelfstandigen zonder personeel. Werkgevers kunnen in een database met zelfstandigen nagaan of de door hun ingehuurde werkkracht voldoet aan een aantal juridische en fiscale kenmerken, en bijvoorbeeld in het bezit is van een VAR-verklaring. Volgens de stichting kan het bedrijfsleven hierdoor veel tijd en geld besparen.
Per 1 januari 2014 gaat de werkkostenregeling officieel in. Als de werkgever hier niet tijdig op anticipeert, kan dat een negatieve impact hebben op de arbeidsrelatie. Veel werknemers zullen eisen dat u de kostenvergoedingen gaat bruteren. Door nu al de effecten van de werkkostenregeling te laten doorrekenen, heeft u straks een vloeiender overgang naar de nieuwe situatie.
Een kapper wordt veroordeeld het overtreden van het concurrentiebeding te staken. De ex-werkgever start een tweede procedure omdat de werknemer het concurrentiebeding blijft overtreden. Hij verzoekt de rechter om hogere dwangsommen op te leggen.
Minister Kamp van Sociale Zaken en Werkgelegenheid heeft per brief de Tweede Kamer voorgesteld de WOR-heffing per 1 januari 2013 af te schaffen. De heffing is bestemd voor scholing van de leden van de ondernemingsraad. Vanaf 2013 komt er een nieuw scholingssysteem.
Hoewel er geen overeenstemming wordt bereikt met een werkneemster over een nieuw werkrooster, besluit de werkgever dit toch door te voeren. De werkneemster vordert hierop doorbetaling van haar salaris over de verloren arbeidsuren.
De aftrekbaarheid van pensioenpremies is in 2014 in een aantal gevallen niet meer mogelijk. Voor de fiscus wordt de pensioenleeftijd in 2014 verhoogd van 65 naar 67 jaar, waardoor de aftrekbaarheid van pensioenpremies wordt beperkt en werkenden vanaf 2014 jaarlijks minder nieuwe pensioenrechten opbouwen.
Hoewel werkgevers in eerste instantie profiteren van de lagere personeelskosten, kan flexwerk op de lange termijn de productiviteitsgroei en het innovatievermogen schaden. Daarnaast hebben werknemers zonder vast contract te kampen met onzekerheid en doorgaans lagere lonen. Dit komt naar voren in recent onderzoek naar de flexibilisering van de arbeidsmarkt.
Een werknemer in de functie van verkoopdirecteur wil ook na 65 jaar te zijn geworden, doorwerken. De werkgever vindt dat de arbeidsovereenkomst is geëindigd en staakt de loonbetaling.
Uit de gepresenteerde begroting van het ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid blijkt dat de verhoging van het maximumpremie-inkomen Zorgverzekeringswet (ZVW) (ruim € 16.000) naar voren wordt gehaald. De premie wordt verlaagd van 7,9 procent (2011) naar 7,1 procent. De wijziging betekent voor de werkgever met veel hoge lonen een kostenverhoging.
Wat doe je als een medewerker niet goed functioneert en welke vormen van verlof zijn er? Wil je je kennis up-to-date houden? Volg deze training en leer in twee ochtenden alle ins en outs over arbeidsrecht in de dagelijkse HR-praktijk.