De Tweede Kamer moet wachten op een feitelijk voorstel van staatssecretaris Weekers van Financiën voor een alternatieve regeling voor de bijteling privégebruik bestelauto’s van de zaak. Dit blijkt uit zijn antwoord op vragen van de Tweede Kamer over Weekers ‘autobrief.’
Hoogopgeleiden zien meer kansen op de arbeidsmarkt dan in de voorgaande jaren. Het jobhoppen gaat dit jaar aanzienlijk toenemen. Dit blijkt uit onderzoek van Intermediair onder ruim 3300 hoogopgeleiden.
Kan een nieuwe bestuurder terugkomen op een besluit tot herstructurering van zijn voorganger? De ondernemingsraad van een zorginstelling stapte ermee naar de Ondernemingskamer.
Als de regering het uurtarief voor de kinderopvangtoeslag verlaagt naar vijf euro per uur zullen meerdere ouders stoppen met werken of minder gaan werken. Dit blijkt uit onderzoek van ‘Voor Werkende Moeders’ (VWM) onder haar leden.
Alle bij het pensioenfonds betrokken partijen moeten door de pensioenbesturen inzicht krijgen in de kosten. Dit schrijft minister Kamp van Sociale Zaken en Werkgelegenheid in een brief aan de Tweede Kamer in een reactie op het rapport ‘Kosten pensioenfondsen verdienen meer aandacht’ van de Autoriteit Financiële Markten (AFM).
Als een werknemer gedurende enkele maanden minder uren werkt, kort de werkgever hem op zijn salaris. Volgens de werknemer heeft hij zich gehouden aan zijn overeenkomst op basis van Het Nieuwe Werken.
Artikel 36 lid 2 WOR kent de term belanghebbende niet, waardoor de vakbonden en de ondernemingsraad van de andere onderneming niet-ontvankelijk zijn bij de rechter.
Het voorstel om het zwangerschapsverlof uit te breiden is verworpen. Vrijwel alle lidstaten van de Europese Unie hebben zich maandag negatief geuit over het voorstel van het Europees Parlement.
“Een ordinaire bezuiniging, een lastenverzwaring en een ernstige contractbreuk,” zo noemt de FNV het voornemen van het nieuwe kabinet om de levensloopregeling en het spaarloon af te schaffen. Een aantal beroepen, zoals de politieagent, de brandweerman en de bouwvakker kan straks niet meer vervroegd met pensioen.
De hoofdregel is: geen arbeid, geen loon (artikel 7:627 BW). Maar als een werknemer geen arbeid verricht door een omstandigheid die in redelijkheid voor rekening van de werkgever komt, dan heeft hij op grond van artikel 7:628 BW wel recht op loon.
Wat doe je als een medewerker niet goed functioneert en welke vormen van verlof zijn er? Wil je je kennis up-to-date houden? Volg deze training en leer in twee ochtenden alle ins en outs over arbeidsrecht in de dagelijkse HR-praktijk.