In Nederland hebben ouders sinds dit jaar recht op zes maanden ouderschapsverlof, maar binnen de Unie bestaan er grote verschillen. De Europese ministers van Sociale Zaken hebben een akkoord bereikt om het ouderschapsverlof in de hele Europese Unie te verlengen naar vier maanden.
Om files en milieuvervuiling tegen te gaan moeten werkgevers en werknemers op een slimme manier omgaan met flexibilisering en mobiliteit van werk, daarvoor pleitte onlangs Lodewijk de Waal, voorzitter Taskforce Mobiliteitsmanagement. Hoe groen zijn de arbeidsvoorwaarden binnen uw organisatie?
Het Centraal Planbureau (CPB) bracht vandaag de voorlopige economische voorspelling naar buiten. Het CPB voorspelt onder andere dat de werkloosheid in 2009 op 5,5 procent zal liggen en in 2010 naar 8,75 procent zal stijgen, terwijl de beroepsbevolking in 2010 maar met een half procent zal afnemen.
De Belastingdienst biedt een welkome fiscale handreiking voor de dagelijkse pensioenpraktijk: het Vraag & Antwoord (V&A) van 27 augustus 2008, nr. 08-14. Hierin is het geldende beleid van de Belastingdienst opgenomen ten aanzien van het vraagstuk vervroegd met pensioen gaan en doorwerken. Overigens is het, gelet op de ingewikkelde materie, zonder meer aan te bevelen deskundigheid te raadplegen.
Voor ruim 37 procent van de werknemers is werksfeer de belangrijkste reden om op zoek te gaan naar een nieuwe baan, tegenover 24 procent in 2007. Daarnaast blijkt in vergelijking met twee jaar geleden dat het belang van salaris bij deze beslissing is gestegen. 19 procent vindt het salaris essentieel, in tegenstelling tot 12 procent in 2007. Dat blijkt uit internetonderzoek van Unique Uitzendburo.
Werknemers zijn niet goed op de hoogte van de regelingen die het ouders gemakkelijk moeten maken om werk en gezin te combineren. Dat blijkt uit een peiling van het CNV.
Ondernemers hebben een te groot vertrouwen in hun personeel. Bedrijfscriminaliteit komt meer voor dan aan het licht komt, aldus het Regionaal Platform Criminaliteitsbeheersing in Limburg-Zuid.
Ondernemers in het midden- en kleinbedrijf hebben weinig vertrouwen in de economische ontwikkelingen volgend jaar. Winst- en omzetgroei in het MKB lopen in 2009 fors terug en de banengroei valt voor het eerst in jaren stil. Dat sombere beeld komt naar voren uit de jaarlijkse economische barometer die EIM in opdracht van MKB-Nederland heeft uitgevoerd.
Werkgeversorganisaties meldden onlangs dat zij het huidige pensioenstelsel willen veranderen. CNV vindt het te grote ingrepen en is fel gekant tegen de plannen.
Overwerk moet op basis van vrijwilligheid plaatsvinden. En deeltijders die structureel overwerken moeten de mogelijkheid krijgen hun aantal arbeidsuren uit te breiden. FNV Bondgenoten wil hierover in cao’s afspraken maken met werkgevers.
Wat doe je als een medewerker niet goed functioneert en welke vormen van verlof zijn er? Wil je je kennis up-to-date houden? Volg deze training en leer in twee ochtenden alle ins en outs over arbeidsrecht in de dagelijkse HR-praktijk.