De rol van de huidige babyboomgeneratie op de arbeidsmarkt is nog lang niet uitgespeeld. Sterker: fitte 65-plussers zouden wel eens de werknemers van de toekomst kunnen worden. Dat stelt payrollonderneming Please Payroll naar aanleiding van de toenemende vraag van opdrachtgevers naar oudere werknemers.
Ruim één derde van de Nederlandse HR-top verwacht dat de verhoging van de pensioengerechtigde leeftijd een negatief gevolg heeft op organisaties. Daarbij stelt 55 procent van de HR-top nog niet klaar te zijn voor de vergrijzing van de beroepsbevolking. Dat blijkt uit onderzoek van Harvey Nash, een Recruitment en Outsourcing dienstverlener.
Het aantal gepensioneerden is in 2011 voor het eerst gestegen tot boven de 3 miljoen. Hiermee is bijna een op de vijf Nederlanders met pensioen zo blijkt uit cijfers van het CBS. Doordat werknemers langer zijn gaan doorwerken is het aandeel gepensioneerden van 55 tot 65 jaar sinds 2006 afgenomen.
In 2011 gingen ruim 75.000 werknemers met pensioen. De gemiddelde leeftijd waarop werknemers met pensioen gingen, is opgelopen tot ruim 63 jaar. En ook steeds meer werknemers gaan op of na hun 65e met pensioen. Dit blijkt uit cijfers van het CBS.
Werknemers zijn minder bereid te betalen per privékilometer dan vorig jaar. Dit komt doordat werknemers met een auto van de zaak steeds minder vertrouwen hebben in de waarborging van de privacy van hun gegevens, volgens Vereniging Auto van de Zaak.
Een correctiebericht hoeft een werkgever niet in alle gevallen op werknemersniveau in te dienen. Dat is het geval als de Belastingdienst over de jaren 2006 en later naheft door middel van eindheffing of bij loonbestanddelen (of tariefsverschillen) die moeilijk toerekenbaar zijn aan individuele werknemers.
Om malafide uitzendbureaus aan te pakken is vanaf 1 juli is de wet Waadi, Wet Allocatie Arbeidskrachten door Intermediairs, gewijzigd. Dit kan een enorm risico vormen voor ZZP’ers die andere ZZP’ers inhuren. ZZP-platform PZO waarschuwt voor boetes tot 36.000 euro bij gebrek aan registratie.
HR-professionals zien de wetswijzigingen die door de overheid worden doorgevoerd eerder als een lastenverzwaring dan een lastenverlichting zo blijkt uit onderzoek van SD Worx.
Vanaf 1 maart geldt er een code die ervoor zorgt dat ondernemingsraden een grotere rol kunnen spelen bij het bevorderen van maatschappelijk bewust ondernemerschap. De OR krijgt met de code geen specifiek advies- of instemmingsrecht, maar kan wel een belangrijke rol spelen bij het kritisch volgen van de uitvoering van MVO-beleid.
Werkgevers mogen volgend jaar van minister Henk Kamp van Sociale Zaken minder pensioenpremie afdragen dan volgens de regels nodig is. Daardoor nemen de tekorten van de fondsen toe, waardoor de kans op indexatie kleiner wordt zo meldt het Financieele Dagblad.
In deze live online masterclass van een halve dag leer je hoe je een dossier opbouwt en een specifiek verbeterplan opstelt bij disfunctioneren van een medewerker. Inclusief wettelijk kader ontslagbeoordeling