Een verhoging van de AOW-leeftijd leidt niet of nauwelijks tot verlies van banen voor jongeren. Ook zorgt een hoger arbeidsaanbod niet voor meer werkloosheid op langere termijn. Dit heeft minister Henk Kamp van SZW aan de Eerste Kamer geschreven.
Het niet hebben van een ondernemingsraad , terwijl dit op grond van de WOR verplicht is, heeft niet automatisch een kennelijk onredelijk ontslag tot gevolg.
Ondanks of juist dankzij de financiële crisis besteden bedrijven dit jaar meer geld aan het traditionele kerstpakket zo blijkt uit cijfers van het Platform Promotional Products (PPP).
De forfaitaire ruimte van de werkkostenregeling (WKR) wordt in 2013 verhoogd. Van 1,4 naar 1,6 procent van de loonsom. Dit schrijft Staatssecretaris Weekers van Financiën in de brief aan de Tweede Kamer over de tussenevaluatie van de werkkostenregeling.
De twintigers, die nu de arbeidsmarkt betreden, zijn sociaal en weten wat zij willen. Zij zijn belangrijk voor de arbeidsmarkt om de uitstroom van de ‘babyboomers’ op te vangen. Werkgevers denken vaak dat zij veeleisend wat hun werkwensen betreft zijn. Maar de generatie Y blijkt traditioneler dan u denkt.
Neem geen geld op van uw pensioen-bv. Doet u dat wel, dan loopt u het risico dat de belastingdienst dit aanmerkt als de afkoop van uw pensioen en kan de fiscus uw volledig pensioen belasten tegen het progressieve tarief in de inkomstenbelasting. Het overkwam een directeur-grootaandeelhouder (dga) die in België woont en in Nederland pensioen in eigen beheer had opgebouwd.
Een van uw medewerksters komt met leuk nieuws op het werk. Ze is zwanger. Nadat u haar eerst natuurlijk hebt gefeliciteerd, volgen nog een aantal belangrijke vragen. Welke stappen moet u eigenlijk nemen nadat u hebt gehoord dat uw werkneemster zwanger is?
Volgens berekeningen van loonstrookverwerker ADP gaan de 400.000 werknemers in de kleinmetaal en de bijna 400.000 bouwvakkers er dit jaar bij een gelijkblijvend brutoloon op achteruit. Het is dus nog maar de vraag of het eerste loonstrookje van 2011 mee- of tegenvalt voor werknemers. De salarisverwerker stelt dat de verhoging van de pensioenpremies hier de oorzaak van is.
FNV Zelfstandigen, belangenbehartiger van ruim 14.000 zzp’ers in de sectoren Diensten, Groen, Handel, ICT, Industrie, Vervoer en Zorg, is enthousiast over de stimuleringsplannen van het kabinet-Rutte, maar wil meer aandacht voor Het Nieuwe Werken in 2011. De groep van zzp’ers is volgens de vakbond de laatste jaren erg belangrijk geweest voor de Nederlandse economie.
Met ingang van dit jaar wordt een uitkering als gevolg van de Regeling voor vervroegde uittreding (RVU) belast tegen een tarief van 52 procent (strafheffing). De werknemerspremies over deze uitkering zijn vanaf dit jaar ook niet meer aftrekbaar. Beide wijzigingen komen de werkgever dus duur te staan.
Wat doe je als een medewerker niet goed functioneert en welke vormen van verlof zijn er? Wil je je kennis up-to-date houden? Volg deze training en leer in twee ochtenden alle ins en outs over arbeidsrecht in de dagelijkse HR-praktijk.