Er gelden strikte regels in de wet omtrent het gebruik van een proeftijd. Is er sprake van een onwettige verlenging van de proeftijd als de duur van de arbeidsovereenkomst wordt verkort tijdens de proeftijd?
Het Nieuwe Werken maakt dat werknemers overal en altijd aan het werk kunnen zijn onder omstandigheden die niet altijd meer te controleren en te regelen zijn door de werkgever. Volgens Onica van Heusden-Bergraaf, directeur van FFector, een dienstverleningsbureau op het gebied van Arbo- en verzuimbegeleiding, mag de verantwoordelijkheid voor uitvoering van het verzuimbeleid in HNW daarom niet alleen bij de werkgever komen te liggen.
Een opdrachtgever en een werkgever mogen in beginsel overeenkomen dat schade veroorzaakt door uitgeleend personeel voor rekening blijft van de opdrachtgever.
De Belastingdienst gaat werk maken van de controle op misbruik van de auto van de zaak. Dat maakte staatssecretaris van Financiën De Jager bekend. Te veel mensen maken misbruik van het belastingvoordeel dat rijden in een auto van de zaak biedt.
Staatssecretaris Kees Jan de Jager van Financiën is bezig met de voorbereidingen voor een wet die de loonbelasting moet vereenvoudigen. Op Prinsjesdag wordt deze vereenvoudigingswet bekend gemaakt.
De werknemers van aardappelverwerker Avebe gaan volgend jaar acht dagen extra werken voor hetzelfde loon. Dat meldt RTL Z.
Staatsecretaris De Jager van Financiën gaat duidelijkheid scheppen over de fiscale gevolgen van cafetariaregelingen. Daarmee komt hij tegemoet aan een behoefte in de praktijk.
Vrouwen kiezen minder vaak voor een kortere werkweek na de geboorte van hun eerste kind dan enkele jaren geleden. Vrouwen die voor de geboorte een voltijdbaan hadden,werken nog wel vaak minder na de geboorte van hun eerste kind. Dat blijkt uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek.
Hoogopgeleide vrouwen en hoogopgeleide mannen hebben dezelfde favoriete werkgever (Rabobank) en werken het liefst in dezelfde branche (onderwijs). Maar hoogopgeleide vrouwen willen minder inleveren voor een nieuwe baan dan hoogopgeleide mannen. Dit blijkt uit het onderzoek van de Intelligence Group onder ruim elfduizend hoogopgeleide werknemers.
De verschillen tussen de inkomens in Nederland waren in 2011 nagenoeg even groot als een jaar eerder. Sinds 2001 is de inkomensongelijkheid nauwelijks veranderd. Nederland heeft bovendien een van de kleinste inkomensverschillen in Europa.
Wat doe je als een medewerker niet goed functioneert en welke vormen van verlof zijn er? Wil je je kennis up-to-date houden? Volg deze training en leer in twee ochtenden alle ins en outs over arbeidsrecht in de dagelijkse HR-praktijk.