Door: Dagmar Hendriks | redactie HRpraktijk | 25 oktober 2010
De deelnemersraad (met gepensioneerden en werknemers) van het pensioenfonds van Shell wil dat een in 2009 niet gegeven inflatiecompensatie alsnog wordt ingehaald. De raad heeft daartoe een proces aangespannen tegen het pensioenfonds bij de Ondernemingskamer van het Gerechtshof in Amsterdam zo weet het FD te berichten.
Om de inflatie te corrigeren kunnen pensioenen worden geïndexeerd. Als een pensioenfonds echter niet de middelen heeft, kan het de indexering overslaan en in betere tijden inhalen. Het bestuur van het pensioenfonds van de oliemaatschappij heeft in deze besloten geen inhaalindexatie te geven. Dit omdat de dekkingsgraad schommelt en de economische vooruitzichten te onzeker zijn.
De deelnemersraad is het daar niet mee eens. Zij vinden dat aan de belangrijkste voorwaarde voor inhaalindexering – een dekkingsgraad boven de 115 procent - is voldaan. Op de peildatum was de dekkingsgraad 123 procent .
Al eerder hebben deelnemersraden hun pensioenfondsen voor de rechter gedaagd. Niet allemaal met even veel succes. Zo sleepte de deelnemersraad van Unilever het pensioenfonds voor de rechter om een waardevast pensioen af te dwingen. Dat liep op niets uit. Evenals de rechtelijke gang van de gepensioneerden van Océ. Gepensioneerden van Campina werden echter wel in het gelijk gesteld.
Meer over dit onderwerp
Stijgende pensioenpremies en niet meer stijgende en zelfs dalende pensioenen zijn actuele onderwerpen. Gelardeerd met praktische voorbeelden krijgt u in het boek Inzicht in pensioenen een gedegen overzicht van ons pensioenstelsel, -wetgeving, soorten regelingen en systemen en de fiscale aspecten. Ook gidst het boek u door financieringsonderwerpen, winstdelingssystemen en wijzigingsprocedures voor pensioenregelingen. Bestel nu
Zoek verder op
Reacties (0)
Aan de slag met Arbowet, -beleid en omstandigheden