HRpraktijk

Home

 
Home  >  Nieuws  >  Wijziging plan ontslagvergoeding stuit op weerstand
Wijziging plan ontslagvergoeding stuit op weerstand

Door: Mariel Hovemann | redactie HRpraktijk | 05 februari 2010

Wijziging plan ontslagvergoeding stuit op weerstand
Vakcentrale FNV en werkgeversorganisatie VNO-NCW zien een wijziging van de plannen om ontslagvergoedingen af te toppen niet zitten.

Ontslagvergoedingen bij inkomens vanaf 75.000 euro mogen maximaal één jaarsalaris bedragen zo heeft minister Piet Hein Donner (Sociale Zaken) met werkgevers en de vakbeweging afgesproken.

 

Wetswijziging ontslagvergoeding

De Tweede Kamer heeft echter problemen met deze wetswijziging. Vooral doordat de Raad van State kritiek op het plan heeft geuit. Volgens de Raad leidt aftopping tot onrechtvaardige verschillen tussen werknemers die net boven of onder de grens van 75.000 euro verdienen. Zo vindt CDA-Kamerlid Eddy van Hijum dat de hoogte van de ontslagvergoeding niet alleen afhankelijk moet zijn van het inkomen maar ook van scholing en de mate waarin de werkgever zich heeft ingespannen om de kansen van de betreffende werknemer op de arbeidsmarkt te vergroten.

Zoek verder op

 
GERELATEERD NIEUWS
DOWNLOAD RELEVANTE RAPPORTEN

HR nieuws, trends en tips

HR NIEUWS, TRENDS EN TIPS
Registreer gratis voor HRpraktijk Signaal: nieuws, trends en tips per e-mail:

 

 

Volg ons

VOLG ONS

Volg HRpraktijk ook via:

  

 
Gouden Gids

Plaats nu drie vacatures gratis op Gouden Gids Banen t.w.v. €447,-

PLAATS NU DRIE VACATURES GRATIS OP GOUDEN GIDS BANEN T.W.V. €447,-

De druk bezochte vacaturesite van de Gouden Gids biedt u nu de kans om kennis te maken met hun uitgebreide bestand van potentiële werknemers.  De plaatsing kan een vaste baan, een bijbaan, een tijdelijke baan, vakantiewerk of stagiair betreffen. Plaats nu uw vacature

 

Partners HRpraktijk

PARTNERS HRPRAKTIJK

De wet is voor elk advocatenkantoor gelijk. Het zijn de mensen die het verschil maken. Bij Van Diepen Van der Kroef zijn dat advocaten die het beste willen zijn in wat ze doen. Die er met u alles aan doen om uw zaak tot een goed einde te brengen. www.vandiepen.com

 

Persoonlijke adviesdesk

PERSOONLIJKE ADVIESDESK

Eelco Keuvelaar

Arbeidsrechtadvocaat bij Van Diepen Van der Kroef.

Meer info