HRpraktijk

Home

 
Home  >  Nieuws  >  Vertrouwt u het personeel wel genoeg?
Vertrouwt u het personeel wel genoeg?

Door: Peter van den Hout | redactie HRpraktijk | 26 februari 2009

Vertrouwt u het personeel wel genoeg?

Hoe manage je een werkvloer waarvan een groot deel continu afwezig is? Zijn leidinggevenden wel in staat om hun medewerkers echt los te laten? Vragen die nauw samenhangen met de doorbraak van het Nieuwe Werken.

Op de tweede HRpraktijk Dag die op 14 mei a.s. plaatsvindt in Pakhuis de Zwijger in Amsterdam, leert u hoe u het Nieuwe Werken kunt inzetten in uw organisatie. Voorwaarde daarbij is dat u als HR-verantwoordelijke het touw moet kunnen laten vieren én vooral vertrouwen hebben in uw medewerkers. “Het topmanagement geeft hierbij het voorbeeld, dat is een kritische factor”, zegt Ineke Hoekman, directeur HRM van Microsoft. Zij is een van de deelnemers aan de paneldiscussie op de HRpraktijk Dag.

 

Mentaliteitsomslag

Ze vervolgt: “De top zet de eerste stap en gaat het gedrag vertonen dat de organisatie wenst. Dit brengt de managementlaag versneld in ontwikkeling. Een organisatie verandert in het tempo waarin het topmanagement dit kan en geen stap sneller.” Volgens Hoekman is er een bedrijfsbrede mentaliteitsomslag nodig om het Nieuwe Werken tot een succes te maken. “Iedereen vindt het normaal op zondagmiddag zijn e-mails weg te werken, maar er wordt vreemd opgekeken als je op een doordeweekse ochtend aan het winkelen bent. Dat heeft te maken met voorbeeldgedrag en het acceptabel maken van de werkstijl binnen de organisatie.”

 

Inspirerende workshops

Het programma van de HRpraktijk Dag over het Nieuwe Werken bestaat uit plenaire delen en twee rondes van workshops, onderbroken door lunch- en koffiepauzes (klik hier voor het complete programma). Wat kunt u verwachten van deze workshops?

 

 

1

Organisatie & Management

 

Hoe laat u oude structuren los en implementeert u nieuwe? Welke rol kunt u als HRM’er daarin spelen? Hoe kunt u het management helpen in het leidinggeven op afstand?

2

ICT & Personeel

 

Hoe kan ICT een bijdrage leveren aan het Nieuwe Werken?

3

Belonen & Arbeidsvoorwaarden

 

Hoe ziet het arbeidsvoorwaardenpakket van de toekomst er uit? Begeleid door Jan Schouten, Senior Manager Tax Specialties Ernst & Young

4

Recruitment

 

Hoe werft u de nieuwe generatie medewerkers?

5

Opleiding & Training

 

Hoe ontwikkelt u het talent van de toekomst? Waar moet u allemaal op letten?

6

Het Nieuwe Werken van de HR-manager

 

Hoe ziet het nieuwe werken eruit voor u als HRM’er? Ontwikkel uw eigen toekomstige competentieprofiel. Begeleid door Rob Vinke, Hoogleraar Personeelswetenschappen Nyenrode Business Universiteit

 

Kom, luister, raak geïnspireerd, oordeel & ervaar het zelf. Schijf u nú in en ga naar www.hrpraktijkdag.nl en wij belonen snelle beslissers. Als u inschrijft vóór 25 maart ontvangt u maar liefst € 100,- korting!

 

Geef uw mening over de volgende stelling:

Het Nieuwe Werken is dé oplossing voor nijpende problemen zoals files, dure huisvesting, lage productiviteit en flexibiliteit op de arbeidsmarkt

Meer over dit onderwerp

Zoek verder op

     

    Reacties (0)

    Plaats een reactie
 
DOWNLOAD RELEVANTE RAPPORTEN

HR nieuws, trends en tips

HR NIEUWS, TRENDS EN TIPS
Registreer gratis voor HRpraktijk Signaal: nieuws, trends en tips per e-mail:

 

 

Volg ons

VOLG ONS

Volg HRpraktijk ook via:

  

 
Gouden Gids

Plaats nu drie vacatures gratis op Gouden Gids Banen t.w.v. €447,-

PLAATS NU DRIE VACATURES GRATIS OP GOUDEN GIDS BANEN T.W.V. €447,-

De druk bezochte vacaturesite van de Gouden Gids biedt u nu de kans om kennis te maken met hun uitgebreide bestand van potentiële werknemers.  De plaatsing kan een vaste baan, een bijbaan, een tijdelijke baan, vakantiewerk of stagiair betreffen. Plaats nu uw vacature