Door: Manon Schuttrups | redactie HRpraktijk | 02 december 2009
Dit gebeurt veelal bij oudere werknemers, vrouwen en laagbetaalde mensen, aldus arbeidspsycholoog Petra Koopmans van de Rijksuniversiteit Groningen.
Koopmans, die hier volgende week op promoveert, vergeleek de verzuimgegevens van bijna 54.000 werknemers van bedrijven die aangesloten zijn bij ArboNed.
Ook onderzocht zij verzuimachtergronden op basis van psychische klachten onder de ruim één miljoen werknemers die onder ArboNed vallen.
Thuis
Volgens Koopmans wordt de helft van degenen die zich vaak ziek melden, uiteindelijk langdurig ziek. Daarnaast blijft 61 procent van de frequente ziekmelders ook in de jaren daarna vaak thuis, terwijl maar 16 procent van de mensen die niet vaak ziek zijn, ineens een jaar met veel ziekmeldingen kan hebben.
Een arbo-arts volgt doorgaans alleen degenen die langdurig ziek zijn (geweest), maar Koopmans stelt dat dit ook nodig is voor de groepen die niet lang, maar wel vaak verzuimen.
Meer over dit onderwerp
Zoek verder op
Reacties (2)
Sjon schreef op dinsdag 15 december
Wetensschappelijk onderzoek is mooi, en heb daar jaren aan deelgenomen, maar de uitslag wordt vaak gekleurd door de beperking van het onderzoek, en kan nooit doorslaggevend zijn om een bepaalde richting op te gaan, hiervoor is een uitgebreid onderzoek nodig die alle facetten behelst van het onder de loep genomen onderwerp.Willem schreef op zondag 6 december
Is er ook gekeken wat er gebeurd als de zieke werknemer weer terug komt op de werkplek? De reactie van collega's c.q. manager kan weer ziekte veroorzaken.
Aan de slag met Arbowet, -beleid en omstandigheden
De druk bezochte vacaturesite van de Gouden Gids biedt u nu de kans om kennis te maken met hun uitgebreide bestand van potentiële werknemers. De plaatsing kan een vaste baan, een bijbaan, een tijdelijke baan, vakantiewerk of stagiair betreffen. Plaats nu uw vacature