HRpraktijk

Home

 
Home  >  Nieuws  >  Spijker uw medewerkers bij over social media
Spijker uw medewerkers bij over social media

Door: Manon Schuttrups | redactie HRpraktijk | 23 augustus 2010

Spijker uw medewerkers bij over social media

Ambtenaren van de gemeente Amsterdam hebben onlangs een lesje ‘social media’ gekregen. Twitter, Hyves of Facebook kunnen een waardevolle aanvulling zijn op gebruikelijke communicatievormen. Hoe kunt u medewerkers hiervoor effectief inzetten?

Perswoordvoerder Ton Boon gaf werknemers van Amsterdamse stadsdelen en diensten als brandweer en GGD tijdens het zomerreces een cursus over het gebruik van sociale media. Boon: “Vooral bij crisissituaties is het goed als de gemeente ook deelneemt aan sociale media. Je kunt zien wat er leeft en kunt geruchten oppikken en mogelijk ontkrachten.”

 

Onderdeel van de communicatie

Boon hoopt dat sociale media onderdeel gaan uitmaken van communicatieplannen. “Nu zijn het vooral nog pioniers. Maar je kunt niet een netwerk opbouwen op het moment dat er een crisis is, dan moet alles al gereed staan. Zoals een officieel twitteraccount van de gemeente waarnaar je verwijst.”

 

Social media bieden kansen voor werknemers om te laten zien dat ze trots zijn op hun werk. Daardoor kunnen ze bijdragen aan een beter imago bij klanten en werkzoekenden. Tegelijkertijd kunnen ontevreden medewerkers via sociale netwerken ook veel (bedrijfs)schade aanrichten. Om verschillende denkbeelden over het gebruik van social media in organisaties niet te laten leiden tot misverstanden heeft CNV een gedragscode ontwikkeld.

 

Tip

U kunt hier de gedragscode downloaden die CNV heeft opgesteld. Dit document is vrij te gebruiken. (waar nu CNV staat kan de naam van de eigen onderneming ingevuld worden).

Meer over dit onderwerp

- Werving uit sociale netwerken

 

Social media spelen in toenemende mate een belangrijke rol bij uw imago op de arbeidsmarkt. U moet deze media dus zeker inzetten bij uw zoektocht naar nieuw talent. In het seminar Strategische arbeidsmarktcommunicatie ontwikkelt u een direct inzetbaar plan om uw werkgeversmerk te versterken. Meer informatie en aanmelden.

 

ZIE OOK:

- Welke rol spelen social media bij u op de werkvloer?

- Gedragscode voor gebruik social media op de werkvloer

Zoek verder op

  • Opleiding
  • Training
  • Opleiding & training
  •  

    Reacties (2)

    FormResponse schreef op dinsdag 24 augustus

    Jeroen Nagtegaal schreef op maandag 23 augustus

    Goed initiatief van de gemeente Amsterdam. Zelf heb ik onlangs een blog geschreven over de omgang met social media door medewerkers van een organisatie, op http://www.molblog.nl/bericht/befive-vijf-simpele-uitgangspunten-voor-social-media-strategie-voor-medewer/
    Plaats een reactie
 
GERELATEERD NIEUWS
DOWNLOAD RELEVANTE RAPPORTEN

HR nieuws, trends en tips

HR NIEUWS, TRENDS EN TIPS
Registreer gratis voor HRpraktijk Signaal: nieuws, trends en tips per e-mail:

 

 

Volg ons

VOLG ONS

Volg HRpraktijk ook via:

  

 
Gouden Gids

Plaats nu drie vacatures gratis op Gouden Gids Banen t.w.v. €447,-

PLAATS NU DRIE VACATURES GRATIS OP GOUDEN GIDS BANEN T.W.V. €447,-

De druk bezochte vacaturesite van de Gouden Gids biedt u nu de kans om kennis te maken met hun uitgebreide bestand van potentiële werknemers.  De plaatsing kan een vaste baan, een bijbaan, een tijdelijke baan, vakantiewerk of stagiair betreffen. Plaats nu uw vacature