Door: Miranda Panse | redactie HRpraktijk | 16 juni 2011
Een sollicitant werd na een sollicitatiegesprek verweten dat hij onvoldoende enthousiast was. Dat liet hij niet op zich zitten en kwam terug met flyers en een spandoek. Wat hem direct een baan opleverde.
Sollicitant Wouter Sybesma heeft alles uit de kast gehaald om een baan bij AFAS ERP Software binnen te slepen. Op het parkeerterrein van de softwareleverancier presenteerde Sybesma zich met een spandoek met daarop de tekst: “Goedemorgen! Ik ben Wouter Sybesma en ik wil werken bij AFAS’’ Kort na deze actie werd Sybesma een arbeidscontract aangeboden.
Met de actie wilde Sybesma zijn enthousiasme tonen voor een baan bij AFAS. In een eerder sollicitatiegesprek werd hem namelijk verweten onvoldoende enthousiast te zijn voor de functie waarop hij gesolliciteerd had.
Gert van Assen, manager support bij de softwareleverancie: “Hij had de juiste papieren en een relevante achtergrond. Het ontbrak alleen aan enthousiasme om bij ons te willen werken. Daarom heb ik hem uitgedaagd te laten zien dat hij echt wil. Hij stond met een spandoek bij de poort flyers uit te delen aan onze medewerkers. Dit heb ik nooit eerder meegemaakt, maar het getuigt van lef en originaliteit.”
Meer over dit onderwerp
Talentmanagement is een van de 5 brandende thema's die aan bod komt in het boek 'Hot in HR' dat HRpraktijk in samenwerking met AFAS ERP Software heeft samengesteld. Andere thema's zijn: e-HRM, outsourcing, social media en HR als business partner. U kunt deze uitgave hier gratis aanvragen.
Zoek verder op
Reacties (0)
Aan de slag met Arbowet, -beleid en omstandigheden