Door: Mariel Hovemann | redactie HRpraktijk | 03 september 2010
Voor vandaag stond een rechtszaak op het programma van de OR tegen de directie. De OR is van mening dat zij niet op tijd op de hoogte was gesteld van de plannen. De beslissing van MSD zou zonder advies van de OR niet rechtsgeldig zijn. Ook de RvC ging niet akkoord met de plannen. De rechtszaak wordt vooralsnog opgeschort tot januari volgend jaar.
De partijen hebben nu aangekondigd in goed overleg naar alternatieven te onderzoeken. Als er op uiterlijk 31 december 2010 geen oplossing, acceptabel voor alle partijen, is bereikt, zullen de partijen terugkeren naar hun oorspronkelijke juridische posities.
De OR en RvC willen graag een doorstart van het bedrijf. Er zouden al belangstellende derden zijn.
Meer over dit onderwerp
- Alles over de ondernemingsraad
- Personeelsvertegenwoordiging
Effectief opereren tussen directie en OR
Als HR-professional speelt u vaak meerdere rollen in het inspraakspel tussen directie en OR. Tijdens het seminar Omgaan met medezeggenschap leert u welke rollen dit zijn en welke tactiek het meest effectief is om deze optimaal te vervullen. Naast theorie en praktijk oefent u met overlegvergaderingen en kunt u eigen casuïstiek aandragen. Kijk hier voor meer informatie en inschrijving
ZIE OOK:
- Houd rekening met adviesrecht OR
- Rechter stopt reorganisatie UWV, luistert u wél naar de PVT?
- Nieuwe generatie commissarissen moet bonusexcessen uitbannen
Zoek verder op
Reacties (0)
Aan de slag met Arbowet, -beleid en omstandigheden
De druk bezochte vacaturesite van de Gouden Gids biedt u nu de kans om kennis te maken met hun uitgebreide bestand van potentiële werknemers. De plaatsing kan een vaste baan, een bijbaan, een tijdelijke baan, vakantiewerk of stagiair betreffen. Plaats nu uw vacature