HRpraktijk

Home

 
Home  >  Nieuws  >  Ontslag op staande voet voor weggeven plakje kaas
Ontslag op staande voet voor weggeven plakje kaas

Door: mr. W.T.M. Uilhoorn, Uilhoorn & Fritse Advocaten | redactie HRpraktijk | 02 februari 2010

Ontslag op staande voet voor weggeven plakje kaas
Een werkneemster van Mc Donald’s wordt op staande voet ontslagen vanwege het weggeven van een plakje kaas aan een collega die met pauze ging. Maar is dit wel gerechtvaardigd?

In de huisregels van het bedrijf staat: ‘Geef geen producten weg aan vrienden, familie en/of collega’s. Dit geldt ook voor producten die moeten worden weggegooid.’ Tevens staat in de regels dat bij niet naleven ontslag kan volgen.

 

De werkneemster is van mening dat het ontslag niet gerechtvaardigd is. Zij heeft slechts gevolg gegeven aan het verzoek omdat ze niet durfde te weigeren. Omdat zij verder niet heeft afgerekend wist zij ook niet of de collega voor een hamburger of een cheeseburger heeft betaald.

 

Ontslag niet gerechtvaardigd

De kantonrechter stelt de werkneemster in het gelijk: het plakje kaas is weliswaar weggegeven, maar dat wil niet zeggen dat een ontslag op staande voet gerechtvaardigd is. In de huisregels staat bovendien dat ontslag kan volgen. In het oordeel neemt de kantonrechter verder mee dat de werkneemster niet het initiatief heeft genomen om een plakje kaas weg te geven, zij heeft niet heimelijk gehandeld en niet aannemelijk is dat zij in strijd met de huisregels wilde handelen. Bovendien heeft de werkneemster geen mogelijkheid gekregen van de werkgever om haar handelen uit te leggen.

 

Minder zware sanctie

Volgens de kantonrechter meet de werkgever met twee maten, want de collega is niet op staande voet ontslagen. De rechter weegt tevens mee dat het slechts gaat om een plakje kaas gaat. Het ontslag op staande voet is een ultimum remedium, de werkgever had kunnen volstaan met een minder zware sanctie zoals een schriftelijke waarschuwing.

 

Kantonrechter Leeuwarden, 20 januari 2010, LJN: BL0363

 

Tip

Bij de beoordeling van de vraag of sprake is van een dringende reden voor een ontslag op staande voet moeten alle omstandigheden van het geval in aanmerking worden genomen.

Meer over dit onderwerp

vindt u in de Kennisbank Arbeidsrecht.

 

De belangrijkste arbeidsrechtelijke uitspraken van het afgelopen jaar op een rij? Het boekje Arbeidsrecht in de praktijk biedt u een mooi overzicht. De uitspraken zijn onderverdeeld  in de categorieën arbeidsrelaties, belonen, personeelszaken en gezondheidsbeleid en zijn ontdaan van juridisch jargon. Aan iedere uitspraak is door juristen een makkelijk toepasbaar praktisch advies gekoppeld. Lees meer…

Gerelateerde artikelen

  • Ontslag op staande voet
  • Einde dienstverband
  • Reactie (1)

    Wim van Schie schreef op dinsdag 2 februari

    Belachelijk van MacDonalds: dat een werkneemster gedwongen wordt om naar de rechter te stappen en dat de rechter zijn tijd aan zo'n futiliteit te moet besteden.
    Plaats een reactie
 

LOGIN OF WORD LID

U hebt nog geen toegang tot exclusieve vakkennis

Inloggen Lid worden

 
MEER NIEUWS

HR nieuws, trends en tips

HR NIEUWS, TRENDS EN TIPS
Registreer gratis voor HRpraktijk Signaal: nieuws, trends en tips per e-mail:

 

 

Rapportencentrum

RAPPORTENCENTRUM

Gratis rapporten

Download gratis rapporten met waardevolle HR-vakinformatie.

Alle gratis rapporten  

 

Persoonlijke Adviesdesk

PERSOONLIJKE ADVIESDESK

Stelt u specifieke HR-vragen het liefst direct aan vakkundige specialisten?

Raadpleeg de HR Adviesdesk  

 

Partner HRpraktijk

PARTNER HRPRAKTIJK

De wet is voor elk advocatenkantoor gelijk. Het zijn de mensen die het verschil maken. Bij Van Diepen Van der Kroef zijn dat advocaten die het beste willen zijn in wat ze doen. Die er met u alles aan doen om uw zaak tot een goed einde te brengen. www.vandiepen.com

 

Download gratis de whitepaper 'Zieke werknemer; ziek of niet?'