HRpraktijk

Home

 
Home  >  Nieuws  >  Man van nu wil klassieke werkverdeling
Man van nu wil klassieke werkverdeling

Door: Manon Schuttrups | redactie HRpraktijk | 20 januari 2010

Man van nu wil klassieke werkverdeling

Maar liefst twintig procent van de single mannen wil graag een vrouw die zich met name

bezighoudt met het huishouden en de kinderen.  En 35 procent van hen zou het fijn vinden als zijn vrouw überhaupt geen carrière wil, maar ’s avonds op hem wacht met het eten. Dit blijkt uit een onderzoek van Singlessite onder bijna 500 vrijgezellen.

Niet alleen mannen vinden de carrièredrang van hun partner onbelangrijk. Ook vrouwen willen best een partner zonder carrière; bijna 20 procent wil een huisman. Toch zou zo’n 30 procent van de singles zich zou schamen een carrièreloze partner aan familie en vrienden voor te stellen. Sociaal en maatschappelijk gezien past dit dus nog niet geheel in het plaatje.

 

Eigen carrière eerst

De ondervraagde singles wel veel waarde hechten aan hun eigen carrière; 64 procent vindt dit belangrijk tot zeer belangrijk. Slechts een derde vindt het belangrijk dat hun partner financieel onafhankelijk is.

 

Ook de nodige clichés kwamen naar voren uit het onderzoek. Zo blijkt dat 35 procent van de vrijgezelle mannen stiekem verlangt naar een uitgeruste vrouw die ’s avonds het eten klaar heeft staan. Hij wil graag een partner die hem veel tijd en aandacht geeft. En cliché nummer twee: 35 procent van de single vrouwen vindt een man achter een hippe buggy sexy en woest aantrekkelijk.

 

Aan het onderzoek deden bijna 500 singles mee, waarvan 58 procent HBO of hoger opgeleid. De man/vrouw verdeling was nagenoeg gelijk.

Zoek verder op

  • Loopbaanontwikkeling
  • Opleiding & training
  •  

    Reacties (3)

    Vanessa Micheel schreef op woensdag 1 september

    Ben het er roerend mee eens!!! Mijn moeder was er altijd voor ons en ik heb het reuze naar mijn zin gehad thuis. Pas toen ik ging werken kwam ik al die 'geemancipeerde' vrouwen tegen, die zonodig hun eigen rekeningen moeten betalen en het niet eens meer waarderen wanneer een heer een deur voor hun openhoudt. Voor mij is emancipatie dat leven kiezen dat bij JOU past. Geef mij maar een echte man plus kinderen om voor te zorgen. Dan studeer ik in mijn eigen uurtjes en blijf mij zo toch ontwikkelen. Aan twee avonden werken op niveau heb ik bovendien voldoende. Sterker nog: de kwaliteit van mijn werk stijgt daardoor aanzienlijk.En het blijft leuk!

    Vreneli Stadelmaier schreef op vrijdag 22 januari

    En dan vragen die mannen zich nog af waarom ze single zijn! Geen enkele leuke, zelfstandige en dus aantrekkelijke vrouw wil zo'n vent! Vreneli Stadelmaier, SheConsult

    anita Sanders schreef op donderdag 21 januari

    ik ging mijn moeder ook pas ECHT waarderen vanaf het moment dat ik op mijzelf ging wonen! ;-)
    Plaats een reactie
 
GERELATEERD NIEUWS
DOWNLOAD RELEVANTE RAPPORTEN

HR nieuws, trends en tips

HR NIEUWS, TRENDS EN TIPS
Registreer gratis voor HRpraktijk Signaal: nieuws, trends en tips per e-mail:

 

 

Volg ons

VOLG ONS

Volg HRpraktijk ook via:

  

 
Gouden Gids

Plaats nu drie vacatures gratis op Gouden Gids Banen t.w.v. €447,-

PLAATS NU DRIE VACATURES GRATIS OP GOUDEN GIDS BANEN T.W.V. €447,-

De druk bezochte vacaturesite van de Gouden Gids biedt u nu de kans om kennis te maken met hun uitgebreide bestand van potentiële werknemers.  De plaatsing kan een vaste baan, een bijbaan, een tijdelijke baan, vakantiewerk of stagiair betreffen. Plaats nu uw vacature

 

Partners HRpraktijk

PARTNERS HRPRAKTIJK

De wet is voor elk advocatenkantoor gelijk. Het zijn de mensen die het verschil maken. Bij Van Diepen Van der Kroef zijn dat advocaten die het beste willen zijn in wat ze doen. Die er met u alles aan doen om uw zaak tot een goed einde te brengen. www.vandiepen.com

 

Persoonlijke adviesdesk

PERSOONLIJKE ADVIESDESK

Eelco Keuvelaar

Arbeidsrechtadvocaat bij Van Diepen Van der Kroef.

Meer info