Door: Manon Schuttrups | redactie HRpraktijk | 10 juni 2010
Dit blijkt uit onderzoek van de Belgische Universiteit van Hasselt onder zeshonderd vrouwen. Uitkomst is dat veel Belgische werkgevers nalaten te onderzoeken of de werkomstandigheden veilig zijn voor zwangere vrouwen en ongeboren kinderen. Maar liefst zestig procent van de bedrijven voldoet niet aan deze wettelijke verplichting.
Het opnemen van het zwangerschapsverlof is vaak oorzaak van geschillen tussen vrouwelijke werknemers en hun bazen. Vijf procent van de respondenten ondervraagden is tijdens of vlak na de zwangerschap ontslagen of is zelf vertrokken omdat zij zich gediscrimineerd voelden.
Meer over dit onderwerp
Zoek verder op
Reacties (0)
Aan de slag met Arbowet, -beleid en omstandigheden
De druk bezochte vacaturesite van de Gouden Gids biedt u nu de kans om kennis te maken met hun uitgebreide bestand van potentiële werknemers. De plaatsing kan een vaste baan, een bijbaan, een tijdelijke baan, vakantiewerk of stagiair betreffen. Plaats nu uw vacature