Door: Miranda Panse | redactie HRpraktijk | 22 juni 2011
De verschillende generaties op de werkvloer - de babyboomers, generatie X en generatie Y - vinden dezelfde waarden belangrijk en hebben een voorkeur voor hetzelfde type manager. Zo blijkt uit onderzoek van Nyenrode Business Universiteit onder 900 respondenten bij financieel arbeidsbemiddelaar Robert Half.
Alle generaties hechten het meest aan de balans tussen werk en privé. Iets betekenisvol doen met een lange termijn impact staat op de tweede plaats. Een goede werksfeer wordt ook als belangrijk ervaren. In het onderzoek komt wel naar voren dat hoe jonger de generatie is, hoe hoger de verwachtingen zijn van het werk en van de manager.
“Mensen willen allemaal hetzelfde,” vertelt Ronald de Zoete, Associate Director bij Robert Half. “De verschillen in intensiteit kunnen veroorzaakt worden door de levensfase waarin mensen verkeren. De jongste generatie op de werkvloer - generatie Y - heeft de hoogste verwachtingen, zowel wat werksfeer als wat beloning betreft. Dit kan veroorzaakt worden door de hoge en soms ietwat onrealistische verwachtingen en ambitie die ze hebben aan het begin van hun carrière.”
Meer over dit onderwerp
Bespaar veel tijd
Hoeveel eenvoudiger zou uw werk worden met een persoonlijke Adviesdesk voor al uw HR-vraagstukken? Hoeveel tijd zou u besparen met honderden HR-tools, modelbrieven en voorbeeldcontracten? En een Ontslagmanager waar u stap voor stap door een beëindigingprocedure gaat? Ervaar deze en alle andere voordelen met de online Kennisbank Personeelspraktijk: nu 90 dagen kennismaken voor slechts € 1,– per dag!
Zoek verder op
Reactie (1)
Ad schreef op donderdag 23 juni
De kloof is ook niet moreel maar financieel van aard.
Aan de slag met Arbowet, -beleid en omstandigheden