HRpraktijk

Home

 
Home  >  Nieuws  >  Gehandicapte werknemer geeft teveel papierwerk
Gehandicapte werknemer geeft teveel papierwerk

Door: Manon Schuttrups | redactie HRpraktijk | 13 oktober 2009

Gehandicapte werknemer geeft teveel papierwerk
Het moet voor werkgevers makkelijker worden jonge gehandicapten in dienst te nemen. De regelingen hiervoor zijn nu te ingewikkeld, schrijft de Raad voor Werk en Inkomen (RWI) in een advies.

Nieuwe regelingen moeteen ervoor gaan zorgen dat jonge gehandicapten een betere kans op de arbeidsmarkt krijgen. Zo moet een werkgever vergoedingen kunnen aanvragen voor  aanpassingen van de werkplek. En moet er de mogelijkheid zijn minder loon te betalen als de arbeidsproductiviteit laag is, bijvoorbeeld in het geval van een sociale werkplaats. Het

salarisverschil met een gemiddelde werknemer krijgt de gehandicapte dan van het UWV uitgekeerd.

 

Regelingen in één pakket

Nadeel aan nieuwe regelingen is dat deze veel papierwerkwerk met zich meebrengen, aldus de Raad voor Werk en Inkomen (RWI). Ook moeten sommige regelingen steeds worden verlengd. Vergeet de werkgever een verlening, dan kan hem dit duur komen te staan. Dit alles maakt het minder aantrekkelijk een jonge gehandicapte in dienst te nemen. De oplossing volgens het RWI is dat het UWV alle regelingen in één pakket aan te bieden.

 

Wajong

Voor veel werkgevers zou onduidelijk zijn waarvoor ze gehandicapte werknemers kunnen inzetten. Daarom zou duidelijk in kaart moeten worden gebracht voor welke functies zij in aanmerking komen. Momenteel hebben ongeveer 12.500 werkgevers een zogenaamde Wajonger in dienst.

Meer over dit onderwerp

Gerelateerde artikelen

  • WIA
  • Wet- & regelgeving
  • Reacties (0)

    Plaats een reactie
 

LOGIN OF WORD LID

U hebt nog geen toegang tot exclusieve vakkennis

Inloggen Lid worden

 
MEER NIEUWS

HR nieuws, trends en tips

HR NIEUWS, TRENDS EN TIPS
Registreer gratis voor HRpraktijk Signaal: nieuws, trends en tips per e-mail:

 

 

Rapportencentrum

RAPPORTENCENTRUM

Gratis rapporten

Download gratis rapporten met waardevolle HR-vakinformatie.

Alle gratis rapporten  

 

Persoonlijke Adviesdesk

PERSOONLIJKE ADVIESDESK

Stelt u specifieke HR-vragen het liefst direct aan vakkundige specialisten?

Raadpleeg de HR Adviesdesk  

 

Partner HRpraktijk

PARTNER HRPRAKTIJK

De wet is voor elk advocatenkantoor gelijk. Het zijn de mensen die het verschil maken. Bij Van Diepen Van der Kroef zijn dat advocaten die het beste willen zijn in wat ze doen. Die er met u alles aan doen om uw zaak tot een goed einde te brengen. www.vandiepen.com