HRpraktijk

Home

 
Home  >  Nieuws  >  'Nieuwe Werken maakt eind aan pamperen medewerkers'
'Nieuwe Werken maakt eind aan pamperen medewerkers'

Door: Peter van den Hout | redactie HRpraktijk | 03 januari 2012

'Nieuwe Werken maakt eind aan pamperen medewerkers'

Bij Het Nieuwe Werken (HNW) ligt de nadruk tot nu toe erg op het binden van medewerkers en hen van alles geven. Medewerkers de verantwoordelijkheid geven om wat fout gaat op te lossen, blijft vaak nog onderbelicht. Dat vindt Adrianne Jonquière-Breure, freelance docent huisvestingsmanagement aan de Hogeschool Utrecht.

Volgens haar gaat het erom dat de medewerker doordrongen is van het doel van de organisatie en zijn rol daarin. “Je moet binnen de juiste tijd en met de juiste kwaliteit dat doel realiseren,” legt Jonquière-Breure uit in de decemberuitgave van Facility Management Magazine. “Dit vraagt ondernemerschap van mensen en dat betekent ook dat je op de blaren zit als het fout gaat. HNW maakt een eind aan het pamperen van medewerkers, er wordt namelijk ook meer van hen verwacht.”

 

Doelstellingen van de organisatie

De lector mist in de HNW-discussie op dit moment een hoger abstractieniveau: Wie ben je als organisatie en waar wil je naartoe? Ze noemt als voorbeeld van hoe het wél moet de gemeente Oss. “Daar hebben ze zich eerst de vraag gesteld: Waarvoor zijn we er en wat zijn onze kerntaken? Met de burger als primaire doelgroep resulteerde dit in de éénloketgedachte, waarbij beleid en uitvoering nauwer samenwerken. Die gedachte is op zich niet nieuw, maar goed nadenken in het voortraject zorgde ervoor dat bij de invoering van HNW de boodschap naar de medewerkers duidelijk was en dat ze begrepen waarom de éénloketgedachte belangrijk was.”

Meer over dit onderwerp

Het onderzoeksrapport 'Aan de slag met Het Nieuwe Werken' geeft inzicht in waar HNW nu in Nederland staat, welke ambities organisaties ermee hebben en wat de vertaling is naar HR-instrumenten? Ook komt een praktijkcase van SNS REAAL aan bod en wordt er aandacht besteed aan de veranderende eisen aan de omgeving rond gebouwen. Lees verder en bestel

Zoek verder op

 
GERELATEERD NIEUWS
DOWNLOAD RELEVANTE RAPPORTEN

HR nieuws, trends en tips

HR NIEUWS, TRENDS EN TIPS
Registreer gratis voor HRpraktijk Signaal: nieuws, trends en tips per e-mail:

 

 

Volg ons

VOLG ONS

Volg HRpraktijk ook via:

  

 

Leergang HR-Strateeg

LEERGANG HR-STRATEEG

Ontwerp een state of art HR-strategie die u en uw organisatie in staat stelt strategische doelen te realiseren. De leergang is toepasbaar vanuit een wetenschappelijk kader.

Voor meer informatie bekijk onze website.

 

Met een associatiediploma haal je een topper in huis!!!

MET EEN ASSOCIATIEDIPLOMA HAAL JE EEN TOPPER IN HUIS!!!

Een Associatiediploma staat voor kwaliteit en professionaliteit! 100% onafhankelijkheid. 50.000 examens per jaar. Dát is de Associatie in een notendop.

Meer informatie over onze diplomalijnen:

  • Financieel-administratief
  • Loonadministratie
  • Secretarieel-administratief en talen
  • Management
  • Personeel
  • Ondernemen MKB
  • Juridisch
  • Tolk en vertaler (SNEVT)
  • Sociale Zekerheid (SOSV)

Kijk op WWW.ASSOCIATIE.NL