Door: Peter van den Hout | redactie HRpraktijk | 08 februari 2011
Veel organisaties maken strategische keuzes om terug te gaan naar activiteiten die zijzelf als corebusiness zien. Centrale vraag daarbij: zelf doen of outsourcen (uitbesteden)? In dit dossier een overzicht van de plussen, minnen en gevolgen van outsourcing.
We spreken van outsourcing als een organisatie de inzet van een deel van de eigen medewerkers, organisatiemiddelen, diensten en/of geïnvesteerd vermogen voor de uitvoering van bedrijfsprocessen niet (langer) noodzakelijk of gewenst acht om de bedrijfsdoelstelling(en) na te streven.
Het werk dat uitbesteed wordt, geldt dan niet meer als kernactiviteit. De uitbestedende organisatie zal een externe dienstverlener of toeleverancier contracteren die deze taken gaat uitvoeren. Bij voorkeur kiest de ondernemer dan een partij voor wie de activiteiten in kwestie juist tot de kernactiviteiten behoren.
Vraag gratis de uitgave 'Hot in HR' aan
Outsourcing is een van de 5 brandende thema's die aan bod komt in het boek 'Hot in HR' dat HRpraktijk in samenwerking met AFAS ERP Software heeft samengesteld. Andere thema's zijn: e-HRM, talentmanagement, social media en HR als business partner.
U kunt deze uitgave hier gratis aanvragen.
Relevant nieuws
Relevante links
Reacties (0)