Arbeidsongeschiktheidsverzekering
Werknemers hebben de mogelijkheid hun financiële risico's als gevolg van het arbeidsongeschikt worden te beperken met het afsluiten van een verzekering (loondervingsverzekeringen). Ook u als werkgever kunt deze verzekeringen voor uw werknemers regelen (secundaire arbeidsvoorwaarden).
Dit artikel besteedt aandacht aan de soorten loondervingsverzekeringen en de vastelastenbeperking, waarmee de verzekerde zijn vaste maandlasten kan indekken tegen inkomensverlies tengevolge van arbeidsongeschiktheid. Deze verzekering kan interessant zijn voor mensen van wie de werkgever geen aanvullende verzekering bij arbeidsongeschiktheid biedt. Met de talloze voorbeelden zijn de ingewikkelde arbeidsongeschiktheidsverzekeringen extra duidelijk gemaakt. Tot 1 januari 2006 waren er afwijkende voorwaarden van toepassing met betrekking tot de arbeidsongeschiktheidsvoorzieningen. Deze oude situatie wordt in dit artikel verder niet behandeld.
Met behulp van een aantal checklists zoals de checklist 'Vragen voor werkgever met betrekking tot polisvoorwaarden eigenrisicodrager' bent u beter in staat de materie eigen te maken.
In dit artikel:
- Teruggang in inkomen beperken
- Loondervingsverzekeringen
- Vaste lasten verzekering
- Verzekeringen voor de werkgever
- Financiële risico's WIA

Nog geen login voor Kennisbank Belonen en Arbeidsvoorwaarden?
Word lid in drie stappen en krijg direct toegang tot:
- onbeperkt, persoonlijk hr-advies van specialisten;
- tientallen tools, checklists en voorbeelddocumenten;
- waardevolle cases, jurisprudentie en wet- en regelgeving.
